Annie Enriel 
*10.6.2012

DKK: 0/0
Karta feny: www.kpchp.org/pes.php?pes=4295

 

Annie je naší první chodská fenka a v tuto chvíli už můžeme říct, že zakladatelka naší chovatelské stanice. Když jsme se rozhodovali, zda a jakého si vůbec pořídíme pejska na zaharadu a hlavně k dětem, o chodském psu jsme neměli nejmenší tušení.  Až když s jednou choďandou přišla domů babička našich dětí, jsme se s choďáčkem seznámili, a bylo vcelku jasno :-). Ikdyž jsme na pořízení psa měli dost času, v červnu 2012 slovo dalo slovo a my začali obvolávat inzeráty. Všechna narozená štěnda tehdy byla zadaná, a tak jsme si fenku zamluvili z očekávaného vrhu chovatelské stanice Enriel. Tenkrát už s vyhlídkou uchovnění.  Vrh A Enriel se narodil 10.6.2012 a byly tam "pro nás" dvě fenky. Už podle fotek a podle fakta, že jsme chtěli nejmenší fenku, jsme si vybrali právě Annie s fialovým obojkem. Vybráno tedy bylo, ale pořád jsme si nechávali v záloze návštěvu, co kdyby o nás měla zájem druhá fenka z vrhu. Podle paní chovatelky to bylo jasné, a druhá fenka bude vůči návštěvě přívětivější. No a jak si tak hledám tu naší vyvolenou v chumlu pěti sourozenců a hladím si druhou fenku, otočím se, a ta fialová potvora už se sápe na zábranu za synem a přítelem ;-). Bylo jasno a tehdy to všechno začalo...  :-) 

S Annie jsme absolvovali svod dorostu, pár výstav, a v dubnu 2014 bonitaci. Nyní už je trojnásobnou maminkou a máme po ní fenku Azri. Je vzorná, přesto přísná máma. Na výstavy ambice nemáme, ale našli jsme zalíbení v dogtrekingu. Všichni se s touto disciplínou teprve seznamujeme. Annie měla doposud na sobě postroj jen párkrát, a to jako "tahač" bobů se synem. Proto jsme mile překvapeni, jak automaticky se ujala tahu a zápřahu. Určitě ale máme co zlepšovat. 

Annie od začátku tvoří tandem s o rok starším synem, ikdyž přítomnost Azrinky to trochu narušila. Obě ho ale bezmezně milují a s radostí se zúčastní káždé akce, kterou pro ně vymyslí :) . Ve smečce je zdravě sebevědomá a spíše se ujímá vedení. Jak už to tak u choďáků bývá, i An má neuvěřitelný zápal pro aportek. Ve spojení s rybníkem a koupáním se z ní stává neutahatelné stvoření :-D  Aportek by u ní měl tvořit i největší část odměny, pochvaly. Pamlskem jí moc neuctíme. Výcviku se nevěnujeme, spíše občas naučíme nějakou blbinku :-D

Od štěňátka je odchovaná venku v kotci, krmená převážně syrovým masem :-)